Cigar, Mr. Churchill?
Door Jan Hovers, 2022
24cm x 24cm
Deze linoprint is gebaseerd op mijn gelijknamige lied Cigar, Mr. Churchill? — een ironisch portret van macht, commercie en heldenverering. Het beeld verwijst naar een sigarenfabrikant die zijn succes dankt aan een reclamecampagne met Winston Churchill als icoon. In drie drukgangen ontstaat een sfeer van nostalgie en zelfspot: een echo van de tijd waarin reclame en oorlogshelden één verhaal vertelden.
€152,50
Techniek
Tweedimensionaal | Grafiek | Uitgesneden
Tags
Beeld Grafiek Oorlog Muziek Cultuur Ironie Nostalgie Icoon Geschiedenis Satire Reclame Winston Churchill Lied Geluid Identiteit Macht Jan Marketing Mr Cigar Linoprint Roem Hovers Neoromantiek
Over Jan Hovers
Beeldend kunstenaar die met lino’s, schilderijen en geluid sferische werelden schept waar droom, herinnering en erfgoed samenkomen — met liefde voor imperfectie en het poëtische toeval.