Lubbenkraag

Door Ieteke Hageman-Lamme, 2025

13cm x 15cm x 15cm

Handgevormd schaaltje op poot met een Lubbenkragenrand van porselein. Enkele jaren geleden nam ik deel aan de Gorinchemse expositie 'Middeleeuwen Nu', waar ik een aantal middeleeuwse molensteenkragen van aardewerk heb gemaakt. Inmiddels heb ik meerdere porseleinen schalen met een molensteenkragenrand vervaardigd en borduur ik verder op dit idee, waardoor er diverse varianten ontstaan. Molenstenenkragen hebben diverse namen oa Lubbenkraag. Het rode lint kan natuurlijk vervangen worden door een andere kleur.

€150,00

Techniek

Three-dimensional | Sculpture | Keramiek

Tags

3d Schaal Op Met Lint Schaaltje Keramiek Middeleeuwen Interieur Poot Rand Porselein Inrichting Molensteenkraag Excentriek Lubbenkraag

Over Ieteke Hageman-Lamme

Al meer dan 25 jaar werk ik met klei, gefascineerd door keramische technieken en de eindeloze mogelijkheden ervan. Mijn werk ontstaat met aandacht, en het mooiste is wanneer het een glimlach brengt.